Tüp Mide Ameliyatı Olanların Yorumları

Tüp Mide Ameliyatı Karar Aşamasının En Önemli Kısmı: Yorumlar

İnternet üzerinden yapılan araştırmalar, incelenen haberleri, doktor videoları, doktor asistanları görüşmelerinin ameliyat hakkında bilgilenme açısından ne kadar faydası olsa da hastaların en çok önem verdiği kısım tüp mide ameliyatı olmuş, bu tecrübeyi tamamen yaşamış kişilerden bütün hastane, ameliyathane, ekip, ağrı deneyimlerini duymak öğrenmek isterler.

3000+ Ameliyat Tecrübesi

Adınızı girmelisiniz.
Telefon numaranızı girmelisiniz.

Mesajınız ulaşmıştır. En kısa sürede iletişime geçilecektir.

Bir hata oluştu. Yeniden deneyin.


Hepimiz için aynıdır bizimle aynı problemi yaşamış kişiden öğrenmek duymak içinizi daha rahat ettirmez mi? Kilolu bir kişinin tüp mide ameliyatının arkasında yatan sebepleri ve kendini ikna etme sürecini öğrenmek bilmek ve kendi yerine koymak ameliyatından elde ettiği tecrübeleri bilerek operasyondan önce kendisini psikiyatrik olarak hazırlamak ister. Tüp Mide ameliyatı sadece operasyonu olup etkisinin 4-5 gün süreceği bir ameliyat değildir.

Yemek yeme alışkanlığınızı baştan aşağıya şekillendirecek , hayatınıza yeni bir yön verecek bir operasyondur. Hastalar en kolay bilgiyi artık internet üzerinden ulaşmaktadırlar. Ameliyat sonrası uyulması gereken diyetler, hangi besinler ile beslenilmesi gerektiği, ilk 15 gün tanesiz gıdalara ihtiyacı olduğu ve kendisine nasıl bir diyet fikstür'ü uygulaması gerektiği gibi. Ancak yinede doktorunuzun ve diyetisyeninizin önerilerine uymalı ve ona göre beslenmeniz gerektiğini bilmeli ve düzenli periyodlarla kan tahlilleriniz yapılarak gerekli vitamin, mineral ve protein ihtiyaçlarınız göz önüne alınmalıdır.


İnternette obezite haberleri ve sosyal medya üzerinde hastalar birbirleriyle etkileşerek tecrübelerini aktarmaktadır. Ameliyat olacak olan hastalar olan ameliyat hastaları ile görüşerek sonrasında karşılaşabilecekleri durumlar ile ilgili bilgi almaktadır. Saç dökülmesi olup olmadığı, tüp mide ameliyatı sonrasında doktorlarının verdikleri ilaçlar ve diyetler karşılaştırılıyor. Olası komplikasyonlar hakkında birbirlerini bilgilendiriyor. Tüp mide ameliyatları sonrasındaki iştahı ile ilgili bilgiler alıyor. Ne hızda ve oranda aşırı kiloları verdiğini sorguluyor.

Operasyon sonrası açlık yaşanabilecek alkol,tatlı ve şeker krizleri öğreniliyor. Tüp mide ( mide küçültme ) sonrasında olası bir kaçak durumunda derhal nasıl aksiyon almaları konusunda bireyler birbirlerini bilgilendiriyorlar. Ancak her hasta farklı tecrübeler yaşamış, farklı riskler ile karşılaşmış oluyor. Bu konularda bilgilenmeye çalışır iken, kendinizi bir yandan da korku hegomonyasının içerisinde bulabilirsiniz, kendinizi depresyona sokabilirsiniz. Çünkü kimi hastalar çok ağrım oluştu diye bilgilendirir iken, kimi hastasnın ise safra kesesi ameliyatından daha kolay geçtiği ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Kimi hastaların verdiği kilo oranı sizinkiyle aynı olmayabilir. Ameliyat sonrası bmı değerinize, beslenmenize, hormonal dengenize,vücutta bulunan organların çalışma fonksiyonlarına göre kilo verme oranı değişebilir. Hastalarda açlık-tokluk durumu da psikiyatrik nedenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kimi hasta iştah hormonunun fazla salgılandığını kimisi ise az salgılandığını söyleyebilir.

Tüp Mide Ameliyatı Olan Hastalar

Tüp Mide Ameliyatı Olanlar

Tüp mide ameliyatı ile ilgilenenlerin Facebook hesapları üzerinden kişisel görüş, bilgi, yorum, ameliyat sonuçlarına ilişkin düşünce ve paylaşımlarıdır.

EKİBİMİZ

Op. Dr. Hasan Erdem

Op. Dr. Hasan Erdem

Genel Cerrahi Uzmanı
Op. Dr. Yunus Topal

Op. Dr. Yunus Topal

Genel Cerrahi Uzmanı
Dyt. Tuğba Yaprak

Dyt. Tuğba Yaprak

Bariatrik Diyetisyen
Dyt. Serra Uçtum

Dyt. Serra Uçtum

Bariatrik Diyetisyen
Volkan Selçuk

Volkan Selçuk

Genel Koordinatör
Saro Karagözyan

Saro Karagözyan

Koordinatör
Oya Mutlu

Oya Mutlu

Koordinatör
Ferhatcan Yeşilyurt

Ferhatcan Yeşilyurt

Koordinatör
Cansın Mert

Cansın Mert

Koordinatör

Dr. Hasan Erdem Muayenehane

Vali Konağı Cad. No:125 Eser Palas D:3 Nişantaşı / Şişli / İstanbul

0850 346 1000


Görüşmeler ve ameliyat kontrolleri randevu ile yapılmaktadır. Randevu isteklerinizi telefon yoluyla iletebilirsiniz.
Dr. Hasan Erdem'in Ameliyat Yaptığı Hastaneler

Özel Ethica İncirli Hastanesi

Medical Park Bahçelievler Hastanesi

Bahçelievler Metro Durağı Üstü, Metrobüs Hastaneler Durağı Bahçelievler / İstanbul Adres Tarifi
Türk Diyabet ve Obezite Vakfı Hastanesi

Türk Diyabet ve Obezite Vakfı Hastanesi

Acıbadem Mahallesi Sokullu Sokak No:1 Kadıköy / İstanbul Adres Tarifi

BİLGİ ALIN

7/24

WhatsApp'tan Yazabilirsiniz

7/24 WhatsApp'tan Yazabilirsiniz0543 346 1000