İstanbul ‘da Mide Balonu İçin Hangi Doktora Gidilir?

İstanbul ‘da Mide Balonu İçin Hangi Doktora Gidilir?

İstanbul’ da Mide Balonu Ameliyatı için Hangi Doktora Gidilir? Mide Balonu hakkında tüm yazılarımıza bu metin ve diğer bloglarımızdan ulaşabilirsiniz.

 Mide balonu uygulaması çoğu kişi tarafından mide küçültme operasyonları ile karıştırılır. Mide balonu, küçültme ameliyatından önce yapılan bir hazırlıktır.

Tıbben süper obez olarak adlandırılan aşırı kilolu insanların doğal yoldan kilo verememeleri durumunda midelerini ameliyat ile küçültmeleri gerekir.

Bir Tek Doktor Karar Veremez

Hasta kendi isteğine göre mide balonu operasyonu geçiremez; bunun kararını gerekli incelemeleri yaptıktan sonra hekimler heyeti alır. (Tek başına bir doktorun mide balonu operasyonunu kararlaştırılması da söz konusu değildir.) Halk arasında mide balonu olarak bilinen intragastrik balon, obezite tedavisinde uygulanan en etkili yöntemlerden birisidir.

İstanbul ‘da Mide Balonu İçin Hangi Bölüme Gidilir?

Morbid obezite nedeni ile ameliyat olamayan ya da ameliyat olmasında yüksek risk bulunan hastalarda gerekli olan kilo kaybının sağlanması için mide balonu operasyonu gerçekleştirir.

İstanbul’ da Mide balonu için hangi bölüme gidilir; uzman hekime gitmelidir. Genellikle hastanelerin ve kliniklerin obezite ve genel cerrahi branşlarında gerçekleştirilen balon operasyonlar uzman hekimler ile obezite ve metabolik cerrahi uzmanı tarafından gerçekleştirilir.

Mide Balonunu İstanbul’ da Hangi Doktor Yapar

Mide insan vücudunun en önemli organlarından biridir, vücudun besin ihtiyacını karşılayamaması durumunda nihai sonuç kesinlikle ölüm olur. Çünkü nasıl ki bir aracın yakıta ihtiyacı varsa insanın da besine ihtiyacı vardır ve sanıldığı gibi insanın yakıtı kan değil tam aksine besindir. Beslenme yapılmaz ve besinlerden sağlanan enzimler ayrılarak vücudun gerekli organlarına gönderilmezse kişi çok fazla yaşamaz. Bu bize midenin ne kadar hayati bir organ olduğunu gösterir. Bu nedenden operasyon öncesi İstanbul’ da mide balonunu hangi doktor yapar araştırmasına girdiğinizde, deneyimli bir cerrah bulmaya çalışmalısınız.

Mide Balonu Yorumları

Mide Balonu yaptıranlar ve Mide Balonu olduktan sonra detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Elipse (Yutulabilir) Mide Balonu Yorumları-2

Kalıcı İz Bırakmaz!

Kalıcı iz bırakmaması, hastanede yatmayı gerektirmeyecek kadar hızlı, ağrısız ve acısız bir operasyon ile gerçekleşmesi hastalar açısından tercih edilen bir yöntemdir. Kalıcı olmayan balon tedavisinde hasta 6 aylık süreç içerisinde ortalama 20 ila 25 kilogram arasında değişen kilo kaybı sağlar. 6 ayı aşan süre sonrasında kullanılan bir kısım balonların çıkarılması gerekirken bir kısmının da çıkarılmasına gerek kalmaz dışkı ile beraber dışarı kendiliğinden oturmuş olur.

İstanbul’ da Hekim Tercihi Nasıl Yapılmalı

Bu nedenden dolayı mide ile ilgili yapılabilecek en ufak bir işlemin hassasiyet ile gerçekleştirilmesi gerekir. Mide balonu operasyonu geçirmeden önce hasta, İstanbul’ da mide balonu için hangi doktora gidilir araştırmalı ve doktor tercihi yaparken ilk olarak tavsiye üzerine hareket etmelidir. Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımı da arttı dolayısıyla hasta internet üzerinden de İstanbul’ da mide balonu operasyonu yapan operatörler ile iletişime geçilebilir. Operasyonları devlet hastaneleri, özel hastaneler ve klinikler yapar; bundan dolayı özel kliniklerde çalışan uzman hekimlerle görüşmek ve fikir almak gerekir.

Mide Balonu Ameliyatı İçin Uzman Hekimlerle Çalışmalı

Halen günümüzde birçok insan, uzman doktor ile görüşmeden ya da uzman hekimin ile iletişime geçmeden operasyona giriyor. Evet, bunda bir sakınca yok ancak her alanda olduğu gibi bu alanda da uzmanlaşmış hekimlerle çalışmak uzun vadede hem sonucu iyileştirir hem de operasyonun başarılı ile yapılmasını sağlar. Hasta İstanbul’ da mide balonu için hangi doktora gidilir öğrenmeli ve en ufak bir hata karşısında hayatından olma ihtimaline karşı, kesinlikle doktorunu dikkatle seçmelidir.

Hekim Hastayı Dikkatle İncelemeli

Hastanın operasyon aşamasında ve operasyon sonrasında rahat ve sağlıklı kalabilmesi ve işlemin başarıyla sonuçlanması için tedavi öncesi hekim tarafından çok ince detaya kadar incelemeler yapılır. Gerekli tüm testler ile tahlillerin yapılmasının ardından hastanın geçmişe dair herhangi bir hastalığının olup olmadığı araştırılır. Bu aşamadan önce kesinlikle hasta tarafından İstanbul’ da mide balonu için hangi doktora gidilir konusu araştırılmalıdır. Hastanın tüm sağlık sorunlarına dair bilgiler elde edilir, kullandığı ilaçlardan kötü beslenme alışkanlıklarına kadar bütün detaylar araştırılır.

 • Cerrah geçmiş hastalıkları inceler;
 • Kullanılan ilaçlara bakar;
 • Kan, idrar testi yapar;
 • Önceden yapılan diyet ve spor programını gözden geçirir;
 • Aşırı yağlanma varsa öncesinde biraz daha zayıflamanızı ister;

Tüm bunlara dikkat eden doğru bir cerrah bulmanız gerekir.

Mide Balonu Ameliyatı İçin Genel Anestezi Yöntemi Uygulanır

Hastanın tedavi için hastaneye başvuru yapmasından operasyonun bittiği ana kadar geçen süreye tedavi planlaması adı verilir. Bunun içerisinde operasyon aşaması ve iyileşme süreçleri de yer alır. Hastanın hastaneye geldiği gün ve saatten itibaren çıkış yaptığı ana kadar tüm bilgiler tedavi planlaması içerisinde yerini alır. Mide balonu operasyonunda hastaya ağız yolu ile girildiği için genel anestezi yöntemi uygulanır.

Mide Balonu Ameliyatı İçin Lokal Anesteziye İzin Verilmez

Hasta uyanıkken lokal anestezi ile bu işlemin gerçekleştirilmesinin imkanı söz konusu değildir. Ayrıca boyun bölgesinde ve göğüs bölgesinden yukarıda gerçekleştirilen her türlü operasyon ve ameliyatta lokal anesteziye izin verilmez. Mutlaka genel anestezi işlemlerin yerine getirilmesi şartı aranır; ondan dolayı mide balonu operasyonu geçirecek hastalarda genel anestezi alır. Tüm genel anestezi prosedürlerinin tamamı eksiksiz şekilde uygulanmalıdır.

Yorum Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

WhatssApp İletişim

WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.

  WhatssApp İletişim

  WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

  Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.