Mide Botoksu Fiyatları 2023

İstanbul Obezite Cerrahisi / Genel / Ameliyatsız Tedaviler / Mide Botoksu Fiyatları 2023
Mide Botoksu Fiyatları 2023

Mide botoksu fiyatları 2023 için net bir rakam öğrenmek için merkezimizi ziyaret ederek uzmanlarımız tarafından sağlık kontrolünden geçmelisiniz. Böylece midenize yapılacak uygulama için uygunluğunuzu öğrenerek operasyon konusunda kendinizi hazırlayabilirsiniz. Mide botoksu İstanbul için merak ettiklerinizi yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Vücudun farklı bölgelerine yapılan botoks kilo kontrolü ve kilo vermeyi desteklemek için mideye de yapılabilir. Kilo problemi olan ve ne yaparsa yapsın bir türlü zayıflayamayan, bu durum nedeniyle sağlık sorunları yaşayan kişiler için mide botoksu uygun bir yöntem olarak tavsiye edilir.

İstanbul Obezite Cerrahisinde Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide Botoksu İstanbul

Mide Botoksu İstanbul

Mide botoksu, İstanbul Obezite Cerrahisi tarafından endoskopik bir yöntemle uygulanır. Hasta anestezi uzmanı tarafından uyutulur, burada hasta sedasyon etkisi altındadır. Bu bir ameliyat değildir. Onun için kesi yoktur ve kesiden kaynaklı ağrılar oluşmaz. İşlem yaklaşık 15-20 dakika arasında değişen bir süreye sahiptir. Mideye botilinum toksin enjekte edilerek mide kaslarının çok fazla kasılması engellenir. Böylece midenin boşalma süresi uzatılarak kişinin tokluk hissi uzatılır. 

Mide Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Mide botoksu (gastrik plikasyon veya laparoskopik sleeve gastrektomi olarak da bilinir) bir cerrahi girişimdir ve kilo verme amacıyla yapılabilir. Bu işlem, mide bölümünün büyüklüğünü azaltarak kilo vermeyi teşvik eden bir müdahaledir. Mide botoksu, aşırı kilolu veya obez olan bireylere yapılabilir. Bu işlem, kilo vermeyi sağlamak için diğer seçenekler denenmiş ve başarısız olmuş veya ciddi sağlık sorunları olan bireylere de yapılabilir. Ancak, mide botoksu sadece kilo verme amacıyla değil, aynı zamanda bazı ciddi sağlık sorunlarının tedavisinde de kullanılabilir. Örneğin, mide botoksu, tip 2 diyabet hastalarında insülin direnci ve hipertansiyon gibi sağlık sorunlarının tedavisinde etkilidir.

Mide botoksu, potansiyel olarak ciddi bir cerrahi girişimdir ve sadece uygun kişilere yapılmalıdır. Bu nedenle, mide botoksu yapılıp yapılmayacağınız konusunda karar vermeden önce mutlaka bir cerrah veya bir sağlık profesyoneliyle konsultasyon yaptırmalısınız. Sağlık durumunuz ve kilo verme hedefleriniz ile ilgili olarak, size en uygun seçeneklerin neler olduğu konusunda bilgi verebilir ve size yönlendirme yapabilirler.

Mide Botoksu Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Mide botoksu yaptırmanın birçok avantajı vardır. Bunların başlıcaları şunlardır:

 • Kilo verme: Mide botoksu, mide bölümünün büyüklüğünü azaltarak kilo vermeyi teşvik eden bir müdahaledir. Bu nedenle, mide botoksu yaptıran bireyler genellikle aşırı kilolardan kurtulurlar ve kilo verme hedeflerine ulaşırlar.
 • Sağlık sorunlarının azalması: Mide botoksu yaptıran bireylerin çoğu, kilo verdikleri için sağlık sorunlarının da azaldığını rapor ederler. Örneğin, tip 2 diyabet, hipertansiyon ve kalp krizi riski gibi sağlık sorunlarının önlenmesine yardımcı olabilir.
 • Daha iyi yaşam kalitesi: Mide botoksu yaptıran bireyler, kilo verdikleri için genellikle daha hareketli ve enerjik olurlar ve bu da yaşam kalitelerini artırır. Özellikle, aşırı kilolardan dolayı sıkıntı çeken bireyler için, mide botoksu yaptırmanın yaşam kalitesini ciddi ölçüde artırdığı söylenebilir.
 • Daha uzun ömür: Mide botoksu yaptıran bireyler, kilo verdikleri için genellikle sağlık sorunlarının azalması nedeniyle daha uzun ömürlü olabilirler. Özellikle aşırı kilolu ve obez olan bireyler için, mide botoksu yaptırmanın ömürlerini uzatabileceği düşünülmektedir.

Mide Botoksu Ne Kadar?

Mide botoksu, hayati öneme sahip sağlık uygulamalarından biridir. Çünkü sağlığına kavuşması yeme düzenini değiştirmesine bağlı olan kişilerin sayısı dünya çapında hiç de az değildir. Ülkemizde de obezite riskinin ve kilo verememe sorunun her geçen gün artması, mide botoksu gibi dış müdahaleyle yeme isteğini azaltmayı sağlayacak uygulamaları zorunlu kılar. Mide botoksu fiyatları konusunda kesin bir bilgi vermek ise mümkün değildir. Her sene yaptığınız tatiller ya da lüks harcamalar yerine hayatınızın bir döneminde de sağlığınız için harcama yapmayı düşünebilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için İstanbul Obezite Cerrahisi uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Mide Botoksu Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Mide botoksu ameliyatı fiyatları konusunda merak ettiklerinizi en net şekilde öğrenmek için İstanbul Obezite Cerrahisi size uzman kadrosuyla yardım eder. Öncelikle uzmanlarımız tarafından yapılan muayene, midenizin genel durumunu anlamamızı sağlar. Tabi bu arada genel sağlık durumunuzu, kan kalitenizi, herhangi bir hastalığınız bulunup bulunmadığını da kontrol ederiz. Yaptığımız tetkikler neticesinde midenizde herhangi bir rahatsızlık tespit edersek öncelikle bu rahatsızlığı gidermeye yönelik tedavi başlatırız. Botoks işlemini bu iyileşme süreci sonrasında uygularız. Amacımız önce zarar vermemek, yaptığımız işlemlerde sağlığınızı daha da iyileştirmektir. Bu nedenle herhangi bir mide probleminiz varken sizi daha da zorlamak yerine, hastalıklarınızın tedavisini yaptıktan sonra kilo probleminize çözüm sağlamak isteriz.

Mide Botoksu Ücretleri Ne Kadar?

Mide botoksu ücretleri konusunda belirleyici faktörler arasında: 

 • Başvurduğunuz merkezdeki uzmanın tecrübesi, 
 • Alacağınız tedaviler, 
 • Beslenme düzeninize yönelik verilecek diyetisyen desteği, 
 • Kullanılacak malzemeler, 
 • Operasyon sonrası ek tedaviler yer alır. 

Bu nedenle henüz sizi muayene etmeden, ihtiyacınız olan müdahaleyi bilmeden size işlem hakkında bir ücretlendirme yapmamız mümkün olmaz. Uzmanlarımızla görüşerek mide botoksu İstanbul için içinizin rahat edeceği, temiz ve kaliteli hizmeti nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Mide Botoksu Fiyat Analizi

Mide botoksu için fiyat analizi yapmak isterseniz göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörler arasında seçtiğiniz merkezin güvenilirliği yer alır. Bunu anlayabilmeniz için merkeze giderek uzmanla bir görüşme yapmalısınız. Obezite cerrahisi konusunda sizin kaygılarınızı anlayan, operasyon hakkında net bilgiler veren bir merkezi tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Mide botoksu fiyatı kadar sizin sağlık durumunuza göre operasyonun etki süreci ve sonrasında yapmanız gerekenler hakkında bilgilendirme yapan bir merkeze başvurmalısınız. Operasyon sonrasında sağlık ve kilo durumunuzu kontrol edecek size gerektiğinde psikolojik açıdan da destek sağlayabilecek İstanbul Obezite Cerrahisi, sağlığınızı sizin kadar önemser. Etkili kilo vermeniz için yapmanız gereken egzersizler ve doğru beslenme konusunda düzenli takiple motivasyonunuzu yüksek tutmayı amaçlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Mide botoksu fiyatları İstanbul için birçok hastamız, bize bilgi almak üzere başvuruda bulunur. Buna istinaden sizin için operasyon süreçlerinin detayları, alacağınız ek tedaviler, uzmanın tecrübesi, kullanılan malzemelerin kalitesi gibi faktörlere göre bir fiyatlandırma sunarız. Mide botoksu maliyeti konusunda kesin bilgi sahibi olmak için merkezimize gelerek uzmanlarımızla görüşmelisiniz. Bu süreçte, varsa kronik rahatsızlıklarınızı öğrenir, midenizin durumunu ve genel sağlık durumunuzu gözden geçiririz. Bizim için öncelikle sizin sağlıklı olmanız önemlidir. İşleme uygun olmayan bir sağlık durumunuz varsa öncelikle bunun tedavi edilmesi yönünde gerekli bilgilendirmede ve destekte bulunuruz. Mide rahatsızlıklarınız varsa bunları giderdikten sonra mide botoksu işlemini gerçekleştiririz.

Mide botoksu fiyatları 2023 yılında, kullanılan malzemelerin yenilenmesi, güncel teknolojilerin kullanımı, tercih ettiğiniz merkezin kalitesine göre değişiklik gösterir. En doğru fiyatı almak için ihtiyacınız olan tedavi ve işlem paketiyle birlikte size özel uygulamaya yönelik bilgi almalısınız.

Mide botoksu ücretleri ve mide botoksu işleminin detayları için size özel tasarladığımız bilgi al butonuna tıklayabilirsiniz. Bıraktığınız iletişim numarası üzerinden sizinle irtibata geçen ekibimiz işlem hakkında bilgi almanızı sağlar. Mide botoksu ameliyatı ücreti hakkında daha detaylı bilgi almanız için merkezimizden görüşme randevusu almanıza yardımcı olur. Şimdi siz de mide botoksu İstanbul hakkında daha detaylı bilgi için bizi arayabilir, merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Mide botoksu fiyatı yorumlar ve tedaviler hakkında detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçiniz..

Yorum Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

WhatssApp İletişim

WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.

  WhatssApp İletişim

  WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

  Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.