Mide Botoksu Mu Mide Balonu Mu?

İstanbul Obezite Cerrahisi / Genel / Ameliyatsız Tedaviler / Mide Botoksu Mu Mide Balonu Mu?
Mide Botoksu Mu Mide Balonu Mu?

Mide Botoksu mu Mide Balonu mu? Her iki prosedürün sonuç etkisi, uygulama şekli ve sonuçları kişiye göre farklı olabilmektedir. Uzun zamandır merak edilen ” mide botoksu mu mide balonu mu” sorusuna, örnekler ile yanıt vereceğiz. Bu sayede her iki operasyonun arasındaki farkı daha net olarak anlayacaksınız. Mide balonu, mide botoks uygulamasına göre daha kapsamlı bir uygulamadır. Mide botoksunun en belirgin avantajı, operasyon sonrasında tekrar endoskopi yapılıp balonun çıkartılmasına gerek yoktur. Sadece bir kez endoskopi yapılır ve operasyon sonrasında hastada belirgin olumsuz durumlar söz konusu olmaz( sancı, kramp ve gaz gibi).

Türkiye’nin birçok şehrinde mide botoksu uygulaması yapılmaktadır. Bunun için tam donanımlı klinikler ve sağlık merkezleri vardır. Ancak İstanbul mide botoksu, en çok talep gören şehirdir. İstanbul’da bu uygulamayı yapan çok sayıda deneyimli klinik bulabilirsiniz. Uygulama öncesinde doktorunuz sizi muayene eder ve hangi uygulamanın sizin için en doğru tercih olacağına karar verir. Yani sizin uygulama tercih etmeniz, bir yerde sonuç vermeyebilir. Önemli olan, sizin ve sağlık geçmişinizin tercih edilen uygulamaya uygun olmasıdır. Örneğin siz mide botoksu yaptırmak istiyor olabilirsiniz ama bu uygulama için yeterli kıstaslara sahip olmadığınız zaman, size mide balonu gibi farklı tedavi alternatifleri önerilir.

Mide Botoksu Nedir?

Zayıflama yöntemleri arasında en pratik ve etkili sonuç veren bir uygulamadır. Mide botoksu; endoskopik metoduyla midenin çeşitli kısımlarına botulinum toksini enjekte edilerek yapılan bir uygulamadır. Kesi yapılmaz ve iyileşme süresi çok daha kısadır. Mevcut kilonun %20’ine kadar kilo kaybı olabilir. Kilo verme hızı ve hacmi, hastanın durumuna ve kilosuna göre değişebilir. Diyet ve egzersiz ile kilo veremeyenlerin tercih ettiği basit ve pratik bir metottur. VKİ‘nin 40 ve üzeri olan hastalara uygulanmaz. Bunun için cerrahi müdahale önerilir. Ama VKİ 25 ila 35 arasında olan hastalar için en ideal uygulamadır.

Mide botoksu ile Mide Balonu Arasındaki Fark

Aşağıda listelediğimiz ölçütler, aslında hastaya göre değişmektedir. Biz burada operasyonların verdiği sonuçları karşılaştırmıyoruz. Sadece genel olarak iki operasyon arasındaki farkları listeliyoruz.  

 • Mide botoksu daha hızlı kilo verdirir ve uygulaması daha kolaydır. 
 • İkinci bir endoskopiye gerek olmadan uygulanır.
 • Gas, mide ağrısı ve kramp gibi olumsuz yan etkiler oluşmaz.
 • Fiyat ve süre olarak mide botoksu çok daha avantajlıdır.
 • Mide botoksunda hasta, aynı gün içinde normal hayatına geri dönebilir. 
 • Her iki uygulamada da ağrı ve sızı olmaz. Cerrahi müdahaleye gerek yoktur.
 • Mide botoks fiyatları, mide balonu fiyatlarından daha uygundur.

Mide Botoksu Fiyatlarını Ne Belirler?

Mide botoksu, diğer zayıflama operasyonlarına göre daha ucuzdur. Mide botoks fiyatları, elbette bazı değişken unsurlara göre belirlenir ve farklı olabilir.  Ameliyatın çeşidi, doktor tecrübesi, kullanılan malzemelerin kalitesi, yüksek standartlı hastaneler, ameliyat öncesi ve sonrası tedavi hizmetleri gibi unsurlar, fiyatları belirleyen önemli ölçütlerdir. Fiyat farkı oluşturan etkenler, yukarıda saydığımız faktörleri içermektedir. Ama genel olarak Türkiye mide botoksu fiyatları, dünyanın en ekonomik seçeneklerini içerir. Fiyata dâhil olan hizmetler hakkında detaylı bilgileri, operasyonu olacağınız klinikten edinebilirsiniz. 

Uygulama her ne kadar basit gibi görünse de, uygulamayı yapacak olan doktorun deneyimi çok önemlidir. Botoksun enjekte edileceği mide kısımlarını bilmek çok ciddi bir deneyim gerektirir. Bildiğiniz gibi botoks maddesi, riskli bir maddedir ve doğru uygulanması gerekir. Aksi halde çok ciddi riskler ve sağlık sorunları oluşabilir. Zayıflama operasyonlarında en ucuz fiyatı tercih etmek, çok doğru bir seçim değildir. Fiyat unsuru elbette önemlidir. Bu sayede bütçenizi ayarlarsınız. Ancak daha da önemlisi, operasyonun yapılacağı kliniğin deneyimi ve başarısıdır. O yüzden bu tür operasyonlarda fiyat konusuna çok fazla takılmanızı tavsiye etmiyoruz. Sağlık, her zaman her şeyden daha önemlidir.

Mide Botoksu Fiyatı Yorumlar

Mide botoksu fiyatları aşağı yukarı çoğu yerde aynı olsa da, şehir bazında bile değişebilmektedir. Bu durumu, mide botoksu yaptıranlar yorum ve görüşlerinde de belirtiyorlar. Çoğu hastalar, çeşitli kliniklerden farklı fiyatlar aldıklarını belirtiyorlar. Güncel ekonomik koşullar nedeniyle, mide botoksu fiyatları 2022 yılında bir tık artmış durumda. Artan hizmet maliyetleri, fiyatların artışına sebep oldu. Ancak döviz kuruna çevrildiğinde, mide botoksu fiyatlarının yine de Avrupa ülkelerine göre uygun olduğunu görebilirsiniz.

Sosyal medyada ve çeşitli sağlık forumlarında, fiyatlar hakkında yapılan çeşitli yorumlar okuyabilirsiniz. Kimileri daha ucuza hizmet alıyorken, bazı hastalar ise piyasa ortalamasının üzerinde hizmet aldıklarını belirtiyorlar. Yukarıda bahsettiğimiz etkenler, fiyatların bu denli değişken olmasına nedendir.

Mide Botoksu Yaptıranlar

Tüm zayıflama ameliyatlarında, hastalar ameliyat sonrasında deneyimlerini diğer kullanıcılar ile internet üzerinden paylaşırlar. Bu yüzden mide botoksu yaptıranlar yorum ve görüşlerini okumak, sizin için çok faydalı olacaktır. Ancak bu yorumların tarafsız olduğundan emin olmalısınız. Mide botoksu yaptıranlar, genel olarak memnundurlar. Çünkü bu operasyonun başarı oranı neredeyse %100 olarak bilinir. Güvenli, risksiz, kolay ve pratik bir zayıflama metodudur. Cerrahi müdahale içermez, ağrı olmaz ve aynı gün içinde hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Mide botoksu yorumları, bu yorumları okuduğunuz kaynağa göre değişebilir. Çünkü kaynağın güvenilir ve adil olması çok önemlidir. Bazen az da olsa kasıtlı yorumlar yazılabilir. Bu durum çok fazla olmasa da, yine de dikkat etmenizde fayda vardır. Tedavi olacağınız kliniğin web sayfasından ve sosyal medya hesaplarından yorum ve görüşleri okuyabilirsiniz. Hatta daha önce mide botoksu ve mide balonu operasyonu olan hastalarla birebir konuşup onlardan bilgi almanız daha doğru olacaktır.

 

Yorum Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

WhatssApp İletişim

WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.

  WhatssApp İletişim

  WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

  Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.