Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı 2023

İstanbul Obezite Cerrahisi / Genel / Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı 2023
Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı 2023

BÖLÜM 5

Mide küçültme ameliyatı ne kadar? Mide küçültme ameliyatı nasıl yapılır? Riskleri nelerdir? Buna benzer bütün sorularınıza bu yazımız ile doğru ve kapsamlı şekilde cevap bulacaksınız.

Tüp mide ameliyatı olarak da bilinen mide küçültme operasyonu obezite tedavisinde en yaygın yöntemlerden biridir. Dünya çapındaki ölüm vakalarının pek çoğundan sorumlu olan hastalıkların başında obezite gelir. Sigaraya bağlı akciğer kanseri ilk sırada yer alırken, onu ikinci sırada obezite izler.

Depresyondan diyabete kadar pek çok rahatsızlığa sebebiyet verebilen obezite, genel sağlık durumunu tümüyle olumsuz etkileyen kompleks ve kronik bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisi ise, -yaşam tarzı değişikliklerinden ve medikal yöntemlerden sonuç alınamıyorsa- cerrahi yollarla yapılır.

Mide küçültme ameliyatı fiyatı 2023 yılında kaç TL? Neye göre değişir? Tüm detaylar için okumaya devam edin.

Mide Küçültme Ameliyatı İstanbul

Mide küçültme ameliyatı vücut kitle indeksi 35 yahut bunun yukarısında olan, hiçbir yöntem ile kilo veremeyen obez hastalara uygulanır. İleri evre obezitenin tedavisinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olarak öne çıkar.

Operasyona bağlı komplikasyon riski mevcut ise de bu, %8 civarındadır. Düşük komplikasyon oranı nedeniyle tüp mide ameliyatı hemen hemen bütün obez hastalar için güvenlidir.

Diyabet ile ilişkili bulguları da ortadan kaldıran bu operasyon, morbid obezite tanısı alanlarda tek başına veya farklı yöntemlerle kombine olarak uygulanabilir.

Mide küçültme ameliyatı fiyatı 2023, bu ameliyatın uygulanışı ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere yazımızın ilerleyen bölümlerinde değineceğiz.

Mide Küçültme Ameliyatı Kaç Kiloda Yapılır?

Mide küçültme ameliyatı yapılmadan önce hastanın vücut kitle indeksine bakılır. Eğer 40 kg/m² üzerinde çıkarsa bu ameliyata başvurulabilir. VKİ’nin 35-40 arasında olduğu; aşırı şişmanlıktan kaynaklı uyku apnesi, hipertansiyon, tip 2 diyabet gibi sorunları bulunanlarda bu ameliyata ihtiyaç duyulabilir.

Ameliyat bazen açık yöntemle gerçekleştirilir, bazı hastalarda ise kapalı yöntemden yararlanılır. Mide küçültme ameliyatı fiyatı 2023 ameliyat yöntemine göre değişiklik gösterir. Tabii ki fiyatlandırmada etkili olan tek faktör değildir.

Mide hacminin küçültülmesi amacıyla yapılan bu uygulama kişinin tek seferde yiyebileceği besin miktarını ve buna bağlı olarak kalori alımını sınırlar. Sleeve Gastrektomi diye de isimlendirilen bu yöntem sırasında midenin alt kısmından (antrum bölümünden) başlanıp stapler hattı boyunca %85’lik bir kısım alınır. Mide kapasitesi azaltılarak maksimum 100 ml olacak biçimde ayarlanır.

Operasyon sonrasında midenin görüntüsü bir tüpü andırdığından dolayı bu cerrahiye tüp mide ameliyatı denilmiştir.

Operasyonda küçük bir kesi yardımıyla karın duvarından laparoskopik yöntemle girilir. Açık cerrahi yöntem kullanılmaması enfeksiyon riskini en aza indirirken iyileşme süresini de kısaltır.

Bu uygulama ciddi obezite vakalarında bile oldukça başarılı sonuç verir. Mide kapağının çevresindeki sfinkter kasların bütünlüğü bu ameliyat sayesinde muhafaza edilir. Böylece yemek borusu ile mide arasındaki ayırım korunmuş olur.

Farklı bariatrik cerrahi yöntemlere kıyasla daha avantajlı bir yöntem olarak karşımıza çıkan bu ameliyat hem hekim hem de hasta için gayet konforludur.

Yalnız bu noktada İstanbul mide küçültme ameliyatı fiyatı sizi düşündürüyor olabilir. Fiyatlandırma her hastaneye ve cerraha göre değiştiği için bu konudaki en doğru bilgiyi ilgili kurum ve kişilerden almanız gerekir. Mide ameliyatı İstanbul fiyat hususunda aradığınız doğru bilgiye bizimle iletişime geçerek ulaşmanız mümkündür.

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası

İstanbul mide küçültme ameliyatı alanında ilk tercihlerden biri olan hastanemiz, hastaların operasyon sonrası süreci konforlu bir şekilde geçirmesi için gereken önlemleri alır.

Operasyonun ardından gözlemlenen bazı sonuçları şöyle sıralamak mümkündür:

 • Midenin salgıladığı açlık hormon miktarı düşer.
 • Kişinin iştahı büyük oranda azalır.
 • Böylelikle İstanbul mide küçültme ameliyatı sonrasında hem hızlı hem de kalıcı kilo vermek mümkün olur.
 • Zayıflamanın meydana getirdiği ruhsal ve fiziksel rahatlama sayesinde kişinin yaşam kalitesi yükselir.
 • Fazla kiloların büyük bir bölümü 1 yıl içerisinde verilir. (Yaklaşık 40-50 kg.)
 • Obezite ile ilişkili hastalıklar –tip 2 diyabet ve uyku apnesi gibi- ve yüksek tansiyon, kan yağlarının yüksekliği vb. sorunlar da ortadan kaybolur. Bacak varisleri ve diz ağrıları da düzelir.

İstanbul mide küçültme ameliyatı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bize sormak isterseniz bir tık kadar uzağınızdayız!

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatı

İstanbul mide küçültme ameliyatı fiyatı her ilçenin her hastanesinde farklı aralıklarda seyredebilir. Çünkü ücretlendirme politikası operasyonun gerçekleştirileceği yere ve bu ameliyatı yapacak olan doktora bağlıdır. Hastanın nasıl bir tedaviye ihtiyaç duyduğuna göre verilecek fiyatlar değişiklik arz edecektir.

Sağlık Bakanlığı’nın onay vermiş olduğu web siteleri yasalar gereği net fiyat bilgisi barındırmaz. Çünkü hastaya bir fiyat bildirebilmek için öncelikle kişinin öyküsünü almak, detaylı muayene etmek,; gerekli testlerini, laboratuvar sonuçlarını ve tetkiklerini incelemek gerekir.

Bunları yapmadan mide ameliyatı İstanbul fiyat bilgisi veren yerlerden uzak durmalısınız. Bu hususta kesin ve güvenilir bilgi için öncelikle randevu talebi oluşturmalı, gastroenteroloji hekimine görünerek sizden istenen testleri tamamlamalısınız.

Uygulanan tanı yöntemleri ve elde edilen bulgular doğrultusunda mide ameliyatı İstanbul fiyat ne kadar? Sorusunun cevabı netlik kazanacaktır.

mide kücültme ameliyatı fiyatları

Mide Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023

Tabii ki böyle bir cerrahiye ihtiyaç duyacak kadar ciddi bir durumda olan kişinin ilk önceliği fiyat olmaz. Her şeyden evvel tercih edilen hastanenin ve doktorun güvenilirliğinden emin olmak, detaylı araştırma yaparak tercihte bulunmak gerekir.

Mide ameliyatı İstanbul fiyat konusu kafanızı karıştırıyorsa bununla ilgili en net bilgiye hastanemize müracaat edip doktorlarımızla görüşerek ulaşabilirsiniz.

Kilo Verme Ameliyatının Fiyatlarını Ne Belirler?

Bu aşamada etkili olan başlıca faktörler şunlardır:

 • Hekimin deneyimi,
 • Uygulanacak cerrahinin ne olduğu,
 • Hastane standartları,
 • Kullanılan ekipmanların ve malzemelerin kalitesi,
 • Operasyondan önceki ve sonraki işlemler (Örneğin ameliyata engel teşkil eden bir rahatsızlık mevcutsa önce bunun tedavi edilmesi gerekecektir.)

İstanbul mide küçültme ameliyatı ile ilgili daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa bizi arayabilirsiniz.

 

Yorum Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

WhatssApp İletişim

WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.

  WhatssApp İletişim

  WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

  Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.