Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

İstanbul Obezite Cerrahisi / Genel / Cerrahi İşlemler / Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı
Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

BÖLÜM 6

Tüp mide ameliyatı fiyatı ne kadar? Bu ameliyat hangi durumlarda ve nasıl yapılır? Buna benzer tüm sorularınızın cevabına içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz.

Sleeve Gastrektomi olarak da bilinen tüp mide ameliyatı obezite cerrahisinde kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Mide küçültme ameliyatı fiyatı 2022 ve tüm detayları sonraki başlıklarda bulabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Mideyi cerrahi işlemler yardımıyla bir boru (tüp) şekline getirmeye tüp mide ameliyatı denir. Bağırsaklar, yemek borusu şekil itibariyle ince ve uzun bir boruyu andırır. Ne var ki mide böyle değildir. Daha fazla yiyecek alıp depo oluşturabilmesi amacıyla boru biçiminde değil, bir kese şeklindedir.

İşte tüp mide ameliyatında midenin büyük bir bölümü kalıcı olarak çıkarılır. Böylelikle yemek borusu ve bağırsaklar ile bağlantılı bir sistem hâline getirilir. Mideye herhangi bir tüp veya başka yabancı madde yerleştirilmez.

Yapılan uygulama sonrasında mide âdeta tüp şeklini aldığı için bu operasyona böyle bir isim verilmiştir. Mide küçültme ameliyatı fiyatı 2022 yılında ne kadar? Sorusunun yanıtı kullanılan tekniğe göre değişir.

Tüp mide ameliyatı yalnızca mide hacmini küçültmekle kalmaz. Ayrıca mideden salgılanmakta olan açlık hormonunu da ciddi oranda azaltır. Kişinin yemeğe karşı isteğini azaltır. Beynin daha az açlık hissetmesini sağlar. Yani bu ameliyat hem hormonal hem de mekanik etki oluşturur.

Hastanın ileri derece reflü sorunu varsa veya kontrol altına alınamayan diyabeti mevcutsa tüp mide ameliyatı tavsiye edilmez. Operasyona engel teşkil edebilecek kalp rahatsızlıklarının, mide ülseri veya buna benzer sindirim sorunlarının olup olmadığı değerlendirilmelidir. Böyle bir problem tespit edilmesi hâlinde öncelikle ilgili rahatsızlıkların ortadan kaldırılması gerekir. Bu şekilde hastanın cerrahiye uygun duruma gelmesi sağlanmalıdır.

Ayrıca hastanın ameliyata uygunluğundan emin olmak için psikiyatri, psikoloji ve diyet uzmanlarının kontrollerine de ihtiyaç vardır.

Mide ameliyatı ücreti 2022 ve yöntemleri ile ilgili bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Tüp Mide Ameliyatı Kaç Saat Sürüyor?

Bu operasyonun süresi genelde 30-90 dk. arasıdır. Ortalama 1 saat olup hastanın durumuna ve cerrahın becerisine göre bu sürenin artıp azalması mümkündür.

Tabii ki obezite ameliyatları zaman ile yarışılan operasyonlar değildir. Temel hedef ameliyatı en iyi şekilde gerçekleştirebilmektir. Zayıflama ameliyatı İstanbul ve başka şehirlerden birçok hastaya hizmet veren hastanemizde, bu anlayış ve hassasiyetle yapılır.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Mide Ne Zaman İyileşir?

Yaraların kapanması ve tam iyileşmenin gerçekleşebilmesi için en az 4-6 haftalık bir sürece ihtiyaç vardır. Bu dönemde hasta doktorunun talimatlarına uymalı, yasakları ihlâl etmemelidir.

Operasyon sonrası hastalar genellikle 2-3 gün hastanede tutulur. Ameliyatı başarılı geçmiş, kendisini iyi hisseden kişiler yaklaşık 1 hafta sonra iş hayatına geri dönebilir.

Tüp Mide İstanbul

Zayıflama ameliyatı İstanbul bünyesinde hizmet veren hastanemizin profesyonel hekimleri tarafından 0 risk, %100 başarı prensibiyle gerçekleştirilir. Aşağıda, bu tedaviyi nasıl uyguladığımıza yönelik bilmeniz gereken diğer tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Tüp mide İstanbul ameliyatları birincil Morbid obezite tedavisi olarak nitelendirilir. Fakat operasyonun asıl hedefi obezite yerine tip 2 diyabet ise bypass grubundaki ameliyatlarla daha fazla başarı elde edilebilir.

Öte yandan ileri derece obezite hastalarında tüp mide operasyonu bir geçiş ameliyatı olarak uygulanabilir. Yani bu kişileri bypass grubu ameliyata hazır duruma getirmek için tüp mide İstanbul ameliyatından yararlanılabilir. Mide ameliyatı fiyatları kliniklerin internet sitelerinde yayınlanmaz ve hastaya özel fiyat verilir. Bu yüzden güncel mide ameliyatı fiyatları için doktorunuz ile görüşmeniz gerekebilir.

Zayıflama ameliyatı İstanbul merkezli hastanemizde nasıl yapılır? Sorusunun cevabına gelecek olursak:

 • Genel anestezi altında gerçekleştirilir.
 • Ekseriyetle laparoskopik yani kapalı yöntemlerle yapılır. Tek veya 4-5 delikten yapılabileceği gibi robot ile de uygulanabilir. Yöntemler farklı olduğu için tüp mide ameliyatı fiyatı 2022 değişiklik gösterir.
 • Delikler oldukça ufaktır. Bu sebeple estetik açıdan problem çıkarmaz.
 • Operasyon esnasında herhangi bir hata yapmamak ve mideyi gereğinden fazla küçültmemek için mide girişine kalibrasyon tüpü takılır. Yerleştirilen bu tüp, mideyi yemek borusunun devamı gibi küçültmeye imkân tanır ve tıkanma, darlık gibi durumları önler.
 • Kanama ve damarlanma ile ilgili tedbirler alındıktan sonra özel kesici ve kapatıcı âletler kullanılarak mide boydan boya kesilir. Bu işleme ‘zımbalama’ adı verilir.
 • İşlemden sonra operasyonun başlangıcında konulmuş olan kalibrasyon tüpü çıkarılır.
 • Ameliyat yapılırken kaçak olup olmadığı bir ya da birden fazla teknik ile test edilir. Bunların ameliyattan sonra yapılması da mümkündür. Zayıflama ameliyatı İstanbul hastanesi tüm bu hususlara azami derecede önem verir.

Tüp Mide Ameliyatı 2022

Mide ameliyatı ücreti 2022 senesinde güncel olarak ne kadar? Diye merak ediyorsanız bu hususta sabit bir ücretlendirme olmadığını bilmelisiniz. Hem Sağlık Bakanlığı’nca onaylı kurumların sitelerinde fiyat bildirmeleri yasal değildir.

Bu yüzden mide ameliyatı ücreti 2022 ile ilgili net bilgi alabilmek için bizimle irtibata geçmeniz gerekir.

Tüp mide İstanbul arayışına yanıt veren hastanemiz bu alanda üstünlüğünü kanıtlamış durumdadır. Özenli, etkili, kaliteli tedavi hizmetleri için tercihinizi bizden yana kullanabilirsiniz.

mide kücültme ameliyatı fiyatları

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları İstanbul

Mide küçültme ameliyatı 2022 yılında ne kadar? Sorusunun cevabı her hastaneye göre farklılık gösterir. Fiyatlandırma yapılırken; cerrahın uzmanlık derecesi, ameliyatın gerektireceği işlemler, operasyon süresi gibi faktörlere bakılır.

Bu nedenle mide küçültme ameliyatı fiyatı 2022 itibariyle şu kadardır gibi kesin bir şey söylemek doğru olmaz.

Kilo Verme Ameliyatının Fiyatlarını Ne Belirler?

Bu tür operasyonlar çeşitli kriterlere göre fiyatlandırılır. Mide küçültme ameliyatı fiyatı 2022 aşağıdaki unsurlara göre değişir:

 • Doktorun ne kadar deneyimli olduğu,
 • Uygulanacak ameliyatın türü,
 • Hastane standartlarının yüksek olması,
 • Hangi malzemelerin, ekipmanların ve cihazların kullanılacağı, bunların dayanıklılığı ve kalite düzeyi,
 • Ameliyattan önce ve sonra uygulanacak tedavi hizmetleri vb.

Tüp mide ameliyatı fiyatı ile ilgili daha fazla bilgi için randevu oluşturmanız, hekiminizle görüşmeniz gerekir.

 

Yorum Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

WhatssApp İletişim

WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.

  WhatssApp İletişim

  WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

  Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.