Yutulabilir Mide Balonu Fiyat

İstanbul Obezite Cerrahisi / Genel / Ameliyatsız Tedaviler / Yutulabilir Mide Balonu Fiyat
Yutulabilir Mide Balonu Fiyat

Diğer adı “Elipse Mide balonu ” olan ve mideye balon taktırma operasyonu olarak ta bilinen bu operasyon, ameliyatsız zayıflama tekniklerinden biridir. Hızla kilo vermenizi sağlayan bu balon yöntemi, elbette uygulamanın yanı sıra, kişiye özel bir diyet programı da gerektirir. Bu sayede daha az yemeniz sağlanır ve tokluk hissiniz artar. En pratik zayıflama yöntemlerinden biri olan mideye balon taktırma işlemi, endoskopi ve anestezi gerektirmez. Oldukça pratik ve kolay bir prosedür olup, diğer zayıflama ameliyatlarına göre bütçe dostu bir uygulamadır.

İnternette ve sosyal medyada, mide balonu yaptıranlar ve görüşleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yorumların gerçek ve olumlu olması, elbette tercih edeceğiniz klinik ve hastaneye bağlıdır. Kliniklerin sosyal medya hesaplarında yazan kullanıcı yorumları da size tercih konusunda yardımcı olacaktır. Mide balonu yaptıranlar, genellikle operasyon geçirdikleri kliniklerin sosyal medya hesaplarına mutlaka yorum yazarlar.  Tabi bu yorumların fiyata etkisi pek yoktur ama klinikler hakkında bilgi edinmenizi sağlar. Fiyatları karşılaştırırken, mutlaka kliniklerin size sunduğu detayları inceleyin.

Yutulabilir Mide Balonu Nedir?

Yeni nesil zayıflama metodu olarak bilinen yutulabilir mide balonu, su ile yutulur ve anestezi gerektirmez. Her hangi bir kesi olmadan kolayca uygulanır. Uygulanan kişide hızla tokluk hissi sağlar ve gıdaların miden geçişini yavaşlatır. İştah azaltır ve daha az gıda alımı ile birlikte kilo vermenizi sağlar. En sık sorulan soruların başında gelen ” mide balonu kaç kilo verdirir ” sorusuna da kısa bir yanıt verelim. Etkili bir diyet programı ile ortalama 25 kilo verebilirsiniz. Tabi kilo verme hızı, kişiye göre değişebilir. Önemli olan prosedürün uygulanması değil, uygulama sonrasında sadık kalacağınız diyet ve beslenme programınızdır. Mide balonu, tek başına pek fazla bir şey ifade etmemektedir.

Riski en az olan zayıflama uygulamalardan biri olan yutulabilir mide balonu, uygulama süresi en kısa olan prosedürdür. Obezite sorunu yaşayan sağlıklı her hastaya kolayca uygulanır. Mideye yerleştirilen balonun kaliteli olması, uygulamanın başarılı sonuç vermesinde önemli etkendir. Klasik mide balonuna göre çok daha avantajlı ve risksizdir. Mideye yerleştirme ve mideden çıkartılma aşamaları pratik ve acısızdır. Son yılların en gözde zayıflama uygulamalarından biri olan yutulabilir mide balonu uygulaması, Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır.

Mide Balonu Fiyatlarını Ne Belirler?

Her estetik ve zayıflama operasyonlarında fiyat değişkenleri, bazı etkenlere bağlıdır. Yutulabilir Mide Balonu fiyat için belirleyen faktörler vardır. Operasyonun uygulama çeşidi, doktorun tecrübesi, kullanılan malzemelerin kalitesi, yüksek standartlı hastaneler, ameliyat öncesi ve sonrası tedavi hizmetleri gibi etkenler fiyatların değişken olmasını sağlar. Çok ucuz fiyat veren merkezlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü fiyat analizi yaparken bu saydığımız etkenleri göz önünde bulundurmalısınız. Mide balonu operasyonu, her ne kadar kolay bir uygulama olsa da doğru şekilde yapılmadığı zaman ciddi sorunlara sebep olabilir. 

Yutulabilir mide balonu fiyatları, ön muayene sonrasında net olarak belirlenir. Operasyon sonrasında, balonu çıkartmak için ekstra ücret talep edilebilir. Bu durumu önceden sormalısınız, çünkü çoğu klinikte bu prosedür geçerli olabilir. Ayrıca hastanın durumuna göre, operasyon öncesi- sonrasında ek ücretler geçerli olabilir.

Yutulabilir Mide Balonu Fiyatı

Hiç bir zayıflama operasyonu için hastayı muayene etmeden net fiyat verilemez. Sadece ortalama olası fiyatlar hakkında bilgi verilebilir. Zaten kanunlar gereğince sağlık merkezlerinin internet web sitelerinde fiyat yayınlamaları yasak olduğu için, mide balonu fiyatları 2022 yılında sadece muayene sonrası verilebilir. Fiyat aralığının farklı olması, yukarıda listelediğimiz etkenlere bağlıdır.  Doğru fiyat, deneyimli klinik ve doktorlar, hasta memnuniyeti sağlayan tecrübeli bir sağlık ekibi ile sorunsuz bir operasyon geçirebilirsiniz. Tabi her şeyden önce, yutulabilir mide balonu operasyonu için uygun bir aday olmanız şarttır. Buna sadece doktorunuz karar verecektir. Yapılan bazı testler sonrasında bu operasyon için uygun olup olmadığınız belirlenir.

Yurt dışından veya şehir dışından gelen hastalar için her şey dâhil hizmet paketleri sunulur. Bu pakete ulaşım ve konaklama ücretlerinin yanı sıra, tüm tedavi maliyetleri de eklenir. Böylece, ne ödeyeceğinizi net olarak bilirsiniz ve ekstra maliyet ile karşılaşmazsınız. Birçok klinikte bu servisi bulmanız mümkündür. Türkiye’de mide balonu operasyonu yapan her klinikte, yurt dışı hastalar için özel hizmet paketleri ve fiyatlandırması vardır. Türkiye’de yutulabilir mide balonu fiyatları, Avrupa ülkelerine göre çok avantajlıdır. Buradaki fiyatlar en az 2-3 kat daha ekonomik ve ucuzdur. 

Yutulabilir Mide Balonu Yaptıranlar

Her klinik veya hastanede ” öncesi- sonrası ” adlı referans fotoğrafları vardır. Bu sayede mide balonu ile zayıflayanlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Ancak daha net fikir edinmek istiyorsanız, mutlaka sosyal medya yorumlarını inceleyiniz. Bu yorumlar arasında elbette az da olsa kasıtlı olumsuz yorumlar olabilir. Buna dikkat edin ve gerekirse kliniği arayıp bilgi alın. Mide balonu yorumları okumak için doğru kaynakları tercih etmelisiniz. İlgili klinik ve hastanelerin sosyal medya hesapları bunun için doğru adres olabilir.

Mide balonu, %99 başarı oranına sahip bir uygulamadır. Önerilen diyet programına uygun beslenme düzeni sağlayan herkes mutlaka operasyon sonrasında istediğini elde eder. Ancak operasyon sonrasında önerilen talimatlara uymayan kişilerde başarı oranı çok düşük olur. Gerçek kullanıcı yorumları ve deneyimleri, size bu operasyon hakkında en net bilgileri verecek ve size yol gösterecektir. Ancak yukarıda belirttiğimiz gibi, bu operasyonun her hastada etkisi farklı düzeyde olabilir. Bu yüzden bazı eleştirileri göz ardı etmenizde fayda vardır. 

Elipse (Yutulabilir) Mide Balonu Yorumları-3

 

Yorum Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

WhatssApp İletişim

WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.

    WhatssApp İletişim

    WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

    Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.