Zayıflama Ameliyatı Fiyatı

İstanbul Obezite Cerrahisi / Genel / Zayıflama Ameliyatı Fiyatı
Zayıflama Ameliyatı Fiyatı

Zayıflama ameliyatı fiyatı ne kadar? Zayıflama ameliyatı nasıl uygulanır? Riskli mi? Kimlere yapılır? Bu ve buna benzer tüm soruların cevaplarını bir araya getirerek detaylı bir rehber içerik hazırladık.

Zayıflama ameliyatları yani obezite cerrahisi, tüm yöntemleri denemiş olmasına karşın kilosunu kontrol altına alamayan kişilerde tercih edilir. Egzersiz, diyet ve ilaç tedavileri kişinin ideal kiloya ulaşmasında yetersiz kalıyorsa obezite cerrahisine başvurulur.

Zayıflama Nedir?

Zayıflama; şişmanlığın kademeli olarak azalması olup, rejimle veya hastalık ya da ilaç kullanımı gibi nedenlerle gerçekleşebilir. Kıtlıktan, besin yetersizliğinden dolayı meydana gelen zayıflama sağlıksız bir zayıflamadır. Fakat kişinin aldığı kaloriden daha fazla kalori yakarak, dengeli ve yeterli beslenerek kilo vermesi sağlıklı zayıflama olarak tanımlanır.

Zayıflamak İçin Ne Yapmalıyız?

Bu sorunun yanıtı fazla kiloların neden kaynaklandığına göre değişir. Kilo verme ameliyatı hiçbir zaman ilk tercih değildir.

Öncelikle kişinin uzman bir diyetisyen tarafından değerlendirilmesi, bu doğrultuda kendisine uygun bir beslenme programı oluşturulması gereklidir. Hazırlanan beslenme listesi tatbik edilirken diyet, doğru ve düzenli egzersizlerle desteklenmelidir.

Hareketsizliğe ve yanlış beslenmeye bağlı kilo artışı genelde bu yöntemlerle çözüme kavuşturulabilir. Fakat aşırı kilo probleminin altında bir sağlık sorunu yatıyorsa bunun tedavi edilmesi lâzımdır.

Kişi, yapılan uygulamaların hiçbirinden istenen sonucu elde edemediyse kilo verme ameliyatı devreye girer. Hastanın ilk olarak gerekli branşlar tarafından değerlendirilmesi, ameliyatın tek çare olduğu ve kişinin ameliyata engel teşkil eden bir rahatsızlığı bulunmadığı kesinleştirilmelidir.

Vücut kitle indeksi 35 ya da bunun üzerinde olan kişilerde kilo verme ameliyatlarına başvurulabilir.

Zayıflama ameliyatları fiyatları ve uygulama yöntemleri zengin çeşitlilik gösterir. Kilo verme ameliyatı İstanbul gibi büyük bir şehirdeki özel hastanelerde daha yüksek fiyatlı iken, kırsal bölgelerdeki yeni açılmış hastanelerde daha düşük fiyatlı olabilir.

Zayıflama Ameliyatı

Kilo verme ameliyatı birçok alt türe ayrılır. Tüp mide ameliyatı (mide küçültme operasyonu) bunların en yaygın olanlarından biridir.

Hangi yöntemin seçileceğine hastanın yaşı, şu anki kilosu, mevcut hastalıkları gibi faktörler çerçevesinde karar verilir.

Zayıflamak İçin Yapılan Ameliyatlar

Obezite cerrahisinde kullanılan yöntemlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Bu yöntem sırasında midenin içerisine havayla veya sıvıyla dolu bir balon kullanılır. Bu balon hafif anestezi eşliğinde, endeskop yöntemiyle yerleştirilir. İşlem ortalama 15-20 dk sürer. Bu şekilde midenin besin alma kapasitesi düşürülmüş ve kişinin daha çabuk doyması sağlanmış olur. Söz konusu yöntem sayesinde hastalar 1 aylık süreçte 7-8 kilo verir. Zayıflama ameliyatı İstanbul arayışına cevap veren hastanemiz bu yöntemi güncel tıp ışığında, kusursuz olarak uygular.

Fakat bu balonun vücutta 6-12 ay kaldıktan sonra çıkarılması gerekir. Balonun alınma işlemi 5-6 dakika kadar sürer, herhangi bir zorluğu yoktur. Vücutta kalıcı bir değişikliğe yol açmaz. Balon çıkarıldığında hastanın diyetine ve yaşam tarzı değişikliklerini sürdürmeye devam etmesi gerekir.

Kilo verme ameliyatı 2022 yöntemleri içinde en popüler olanlardan biri budur. Hasta süper obez grubunda yer alıyorsa veya ameliyat edilemeyecek kadar risk taşıyorsa, morbid obezite cerrahisine ön hazırlık için bu yöntemden faydalanılır.

Bu yöntem esnasında midenin takriben %80-90’luk bir bölümü alınır. Bu uygulama ile midenin bir tüp şekline gelmesi sağlanır. Böylelikle kalori alımı ciddi manada azaltılmış olur. 1-2 saatlik bir sürede, kapalı yöntemle gerçekleştirilir.

Hastanede yatış süresi genellikle 2-3 günü geçmez. Ameliyatın ardından hastanın 2 hafta sıvı ile beslenmesi, sonra yumuşak gıdalara geçmesi istenir. Bunun ardından normal gıdaya geçiş için hazır duruma gelirler.

Kilo verme ameliyatı 2022 güncel teknikleri içerisinde önemli bir yer tutan mide küçültme, ghrelin yani açlık hormonunun salınımını da en aza indirir. Böylece kişinin iştahı azaltılarak çok yemek yemesi önlenir. Operasyondan sonra kişiler istenmeyen kilolarından %80 oranında kurtulabilir. Zayıflama ameliyatı İstanbul arayışının çözüm noktası olan hastanemizde bu yöntem uzman hekimlerce, üstün başarıyla gerçekleştirilir.

Bu da yine kilo verme ameliyatı 2022 yöntemlerinin en meşhur olanlarından biridir. Midenin iki parçaya ayrılması üzerine kurulu bir uygulamadır. Yöntemde biri küçük, biri büyük iki mide oluşturulduğu söylenebilir. Kalori alımını kısıtlamakla kalmayan bu yöntem ayrıca gıdaların emilimini de azaltıcı etkiye sahiptir.

 • Duodenal Switch:

Söz konusu yöntem metabolizmayı direkt olarak etkiler. Bundan dolayı daha fazla kilo kaybının gerçekleşmesine imkân tanır. Vücut kitle indeksi 50 Kg/m2’den fazla olan kişilerde kullanıma uygundur.

Kilo verme ameliyatı İstanbul merkezli hastanemiz tarafından bu yöntemle de başarıyla tatbik edilir. Aşırı kiloya bağlı; yüksek kolesterol ve tansiyon, diyabet gibi rahatsızlıkların tedavi edilmesinde de oldukça etkili bir yöntemdir.

Zayıflama Ameliyatı İstanbul

Siz de fazla kilolarınızdan şikâyetçiyseniz ve her yolu denemenize rağmen onlardan bir türlü kurtulamıyorsanız deneyimli hekimlerimizden yardım alabilirsiniz. Zayıflama ameliyatları fiyatları, prosedürler, ameliyat sonrası iyileşme süreci ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bize sorabilirsiniz.

Zayıflama Ameliyatı 2022

Diyetlere, egzersizlere, ilaçlara ve diğer tedavi yöntemlerine dirençli kilolarla bu ameliyatlar sayesinde vedalaşmanız mümkündür. Yaşam kalitenizi artırmak, özgürce giyinmenin ve hareket etmenin tadını çıkarmak için daha fazla geç kalmayın!

Kilo verme ameliyatı İstanbul bünyesinde faaliyet gösteren hastanemizin profesyonel doktorları tarafından 0 risk, %100 başarı ilkesiyle gerçekleştirilir. Siz de tecrübeli doktorlarımıza güvenmenin ayrıcalığını bir ömür boyu yaşayabilirsiniz.

mide kücültme ameliyatı fiyatları

Kilo Verme Ameliyatı Fiyatları

Eğer zayıflama ameliyatı 2022 yılında kaç TL diye merak ediyorsanız şunu bilmelisiniz ki, bu operasyonların sabit bir fiyatlandırması yoktur. Zira fiyat; hastaneden hastaneye değişiklik gösterdiği gibi, cerrahtan cerraha veya her hastaya göre de farklılaşır.

Onun için ücretlendirme konusundaki sorularınızı hekiminizle konuşmanız en doğrusu olacaktır. Gerekli muayene ve testler yapılmadan fiyat çıkarılması mümkün değildir. Zayıflama ameliyatı İstanbul fiyatı ile diğer şehirlerdeki fiyatlar arasında büyük farklar olabilir.

Çeşitli sitelerde zayıflama ameliyatı 2022 fiyatı şu kadar gibi bilgilere rastlayabilirsiniz. Ne var ki bunların bir bağlayıcılığı yoktur. Daha düşük veya yüksek fiyatlarla da karşılaşabilirsiniz.

Kullanıcı yorumları ve sitelerin sunduğu zayıflama ameliyatı 2022 fiyat bilgileri size yalnızca fikir verebilir. Kararınızı olumlu veya olumsuz etkileyebilecek şekilde kesinlik taşımaz.

Kilo Verme Ameliyatının Fiyatlarını Ne Belirler?

Yukarıdaki açıklamalardan sonra, zayıflama ameliyatları fiyatları neye göre değişir? Sorusunu maddeler hâlinde cevaplamak istiyoruz:

 • Operasyondan önce veya sonra uygulanacak tedavi hizmetleri,
 • İlgili hastanenin veya kliniğin yüksek standartlarda hizmet verip vermediği, ne kadar popüler ve gelişmiş olduğu,
 • Kullanılacak cihazların, malzemelerin, ekipmanların ve diğer ürünlerin kalitesi,
 • Doktor tecrübesi,
 • Ameliyatın çeşidi…

Zayıflama ameliyatları fiyatları bu faktörler çerçevesinde geniş bir aralığı kapsar. Onun için bu tarz unsurları etraflıca değerlendirmeden fiyat bildirenlere güvenmemelisiniz.

Yorum Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

WhatssApp İletişim

WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.

  WhatssApp İletişim

  WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

  Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.