7/24
Çalışma saatlerimiz : 09:00 - 18:00
İstanbul / Üsküdar
+90 543 348 10 80
İstanbul / Üsküdar

Mide Botoksu

Mide Botoksu tedavisi açıklamasından önce dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır. Bunların başında gelen vücut kitle indeksidir. Sağlıklı bir kişinin boyuna göre sahip olması gereken ideal bir kilo oranı vardır. Bu kilonun üzerine çıkılmaya başlandığı andan itibaren alınan her kilo, sağlık için tehdit haline gelmeye başlar. Belirli bir zamandan sonra da kişiler obezite sınırına ulaşarak büyük bir tehlike altına girerler. Özellikle ileri derece obezite hastalarının hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermeleri gerekir. Ancak obeziteye bağlı olarak gelişen eklem ağrıları ve nedeniyle kişiler spor yapma konusunda başarısız olmakta ve ağır diyetleri gerçekleştirememektedir. Bu nedenle doktorlar kişilere sağlığını tekrar kazandırmak için farklı yöntemlere başvurmak zorunda kalabilir. Obeziteye sahip kişilerin belirlenen zamanda istenilen kiloya ulaşmaları için doktorlar tarafından başvurulan yollar arasında bulunmaktadır. Mide botoksu bu yöntemlerden bir tanesidir.

Mide Botoksu Form

  SiZi HEMEN ARAYALIM

  Mide Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

  Etkili kilo verme yöntemleri arasında olan mide botoksunu 18 yaşından büyük isteyen herkes doktor denetimi altında gerçekleştirebilir. Midede herhangi kalıcı bir değişiklik yapılmaz. Doğrudan ileri derece obezite tedavisi olmadığı için kilo vermek isteyen herkes için uygundur. ve sizin için uygun olan hakkında doktorlarımız ile konuşabilir ve ideal kilo verme programı oluşturabilirsiniz. Eğer kilo vermek için mide botoksu kullanmak istiyorsanız;

  • Diyet, spor gibi doğal kilo verme yöntemlerini içtenlikle denemiş ve başarısız olmuş olmanız gerekmektedir. Mide botoksunun gerçekleştirilmesi ilk denenecek zayıflama yöntemi değildir.
  • Vücut kitle indeksinizin 40’tan aşağı olması gerekmektedir. Çok ilerlemiş obezite hastası kişilerde bu işlem kilo vermeleri için yeterli olmayacaktır. Bu kişilerin farklı yöntemleri denemesi gerekmektedir.
  • Vücut kitle indeksi oranınız 27-35 arasında olmalıdır. Olması gereken kilonuzdan 10 ya da 20 kilo fazlanızın olması mide botoksunun gerçekleştirilmesi ile ortadan kolaylıkla kaldırılmaktadır.

  Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

  Mide botoksu yaptırmak için kliniğimizden randevu alarak ilk adımı atabilirsiniz. Muayene tarihi belirlemeniz gereklidir. Belirlenen gün ve tarihte muayene işleminiz gerçekleştirilecek ve belirli testler yapılarak mide botoksunun uygulanması için uygunluk belirlenecektir. Eğer öncesinde midenize ülser ya da gastrit gibi rahatsızlıklar varsa bu hastalıkların tedavisi yapılacaktır. Bunun ardından gastrik botoks işlemine geçilecektir. Mide botoksunun gerçekleştirme aşamaları;

  • İşlem sırasında kişinin rahat hissetmesi için genel anestezi uygulanır.
  • Endoskopik olarak işlem gerçekleştirilir. Herhangi bir kesi açılmadan kişinin ağzından mide başına ulaşılarak ünite enjekte edilir.
  • 20 dk içerisinde işlem tamamlanır ve kişi 1-2 saat müşahede altında tutulur. Kişi kendini iyi hissettiğinde de taburcu edilir.
  • Kişinin operasyon sonrasında herhangi bir ilaç, vitamin gibi kullanması gereken medikaller bulunmamaktadır. Günlük hayatına kolaylıkla devam edebilir.

  Mide Botoksu Ameliyat Mı?

  Mide botoksu kilo vermek için yararlanılan cerrahi yöntemlerden biri değildir. İleri dereceye ulaşmamış obezite hastası ya da fazla kilolu olduğunuzda uygulanırsa belirli bir süre içerisinde kendi çabalarınızla kilo vermenize yardımcı olacak bir işlem olarak görülmelidir. Mide botoksunun yapılması sırasında kişinin hiçbir yerinde kesi açılmaz ya da midede herhangi bir kalıcı değişiklik oluşturulmaz. Sadece ağızdan özel cihazlar yardımı ile mideye ulaşılır ve 4-6 ay etki gösterecek üniteler yerleştirilir. Bu süre içerisinde kişi dengeli olarak beslenerek sağlıklı kalmayı yaşam tarzı haline getirmelidir. 4-6 ay süreden sonra üniteler vücuttan tamamen dışarı atılır.

  Mide Botoksu Avantajları-Dezavantajları

  Avantajları Dezavantajları
  • Saatler içinde normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Oldukça pratik bir prosedürdür. • Etkisi yaklaşık 6 ay sürer.
  • Komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. • Düzenli beslenme ve spor aktiviteleri ile desteklenmediği süreci kilo verdirme oranı düşüktür.
  • Diğer zayıflama tedavilerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır. • İlk günlerde midede bulantı, kramp gibi yan etkileri baş gösterebilir ama bunlar geçicidir.
  • Mide kaslarını gevşetir, besinlerin sindirilme süresini uzatır, daha uzun tokluk hissi sağlar.

  Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Soru-Cevap Videoları

  Mide Botoksu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Doğrudan ileri derece obezite tedavisi olmadığı için kilo vermek isteyen herkes için uygundur.
  Mide botoksu yaptırmak için kliniğimizden randevu alarak ilk adımı atabilirsiniz. Muayene tarihi belirlemeniz gereklidir. Belirlenen gün ve tarihte muayene işleminiz gerçekleştirilecek ve belirli testler yapılarak mide botoksunun uygulanması için uygunluk belirlenecektir. Eğer öncesinde midenize ülser ya da gastrit gibi rahatsızlıklar varsa bu hastalıkların tedavisi yapılacaktır. Bunun ardından gastrik botoks işlemine geçilecektir.
  Mide botoksu kilo vermek için yararlanılan cerrahi yöntemlerden biri değildir. İleri dereceye ulaşmamış obezite hastası ya da fazla kilolu olduğunuzda uygulanırsa belirli bir süre içerisinde kendi çabalarınızla kilo vermenize yardımcı olacak bir işlem olarak görülmelidir.
  Mide botoksunun çalışma prensibi; mide başında bulunan kaslara çalışmasını kısıtlayacak üniteler enjekte edilmesi ve bu sayede kişinin sindirimi yavaşlatılarak uzun süre tokluk hissetmesini sağlamaktır.
  Mide botoksunu gerçekleştirmek isteyen kişilerin duyduğu tereddütlerden biri bu işlemin acı verip vermeyeceği olmaktadır. İşlem sırasında kişilere genel anestezi uygulandığı için kişiler hiçbir acı hissetmemektedir.

  Mide Botoksu Ne Kadar?

  Mide botoksu, hayati öneme sahip sağlık uygulamalarından biridir. Çünkü sağlığına kavuşması yeme düzenini değiştirmesine bağlı olan kişilerin sayısı dünya çapında hiç de az değildir. Ülkemizde de obezite riskinin ve kilo verememe sorunun her geçen gün artması, mide botoksu gibi dış müdahaleyle yeme isteğini azaltmayı sağlayacak uygulamaları zorunlu kılar. Mide botoksu fiyatları konusunda kesin bir bilgi vermek ise mümkün değildir. Her sene yaptığınız tatiller ya da lüks harcamalar yerine hayatınızın bir döneminde de sağlığınız için harcama yapmayı düşünebilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için İstanbul Obezite Cerrahisi uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

  Tüm sorularınız için Obezite Destek Hattı’ndan 7/24 bizi arayabilirsiniz. HEMEN ARA

  Mide Botoksu Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Mide botoksu ameliyatı fiyatları konusunda merak ettiklerinizi en net şekilde öğrenmek için İstanbul Obezite Cerrahisi size uzman kadrosuyla yardım eder. Öncelikle uzmanlarımız tarafından yapılan muayene, midenizin genel durumunu anlamamızı sağlar. Tabi bu arada genel sağlık durumunuzu, kan kalitenizi, herhangi bir hastalığınız bulunup bulunmadığını da kontrol ederiz. Yaptığımız tetkikler neticesinde midenizde herhangi bir rahatsızlık tespit edersek öncelikle bu rahatsızlığı gidermeye yönelik tedavi başlatırız. Botoks işlemini bu iyileşme süreci sonrasında uygularız. Amacımız önce zarar vermemek, yaptığımız işlemlerde sağlığınızı daha da iyileştirmektir. Bu nedenle herhangi bir mide probleminiz varken sizi daha da zorlamak yerine, hastalıklarınızın tedavisini yaptıktan sonra kilo probleminize çözüm sağlamak isteriz.

  Mide Botoksu Ücretleri Ne Kadar?

  Mide botoksu ücretleri konusunda belirleyici faktörler arasında:

  • Başvurduğunuz merkezdeki uzmanın tecrübesi,
  • Alacağınız tedaviler,
  • Beslenme düzeninize yönelik verilecek diyetisyen desteği,
  • Kullanılacak malzemeler,
  • Operasyon sonrası ek tedaviler yer alır.

  Bu nedenle henüz sizi muayene etmeden, ihtiyacınız olan müdahaleyi bilmeden size işlem hakkında bir ücretlendirme yapmamız mümkün olmaz. Uzmanlarımızla görüşerek mide botoksu İstanbul için içinizin rahat edeceği, temiz ve kaliteli hizmeti nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz.

  Mide Botoksu Fiyat Analizi

  Mide botoksu için fiyat analizi yapmak isterseniz göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktörler arasında seçtiğiniz merkezin güvenilirliği yer alır. Bunu anlayabilmeniz için merkeze giderek uzmanla bir görüşme yapmalısınız. Obezite cerrahisi konusunda sizin kaygılarınızı anlayan, operasyon hakkında net bilgiler veren bir merkezi tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Mide botoksu fiyatı kadar sizin sağlık durumunuza göre operasyonun etki süreci ve sonrasında yapmanız gerekenler hakkında bilgilendirme yapan bir merkeze başvurmalısınız. Operasyon sonrasında sağlık ve kilo durumunuzu kontrol edecek size gerektiğinde psikolojik açıdan da destek sağlayabilecek İstanbul Obezite Cerrahisi, sağlığınızı sizin kadar önemser. Etkili kilo vermeniz için yapmanız gereken egzersizler ve doğru beslenme konusunda düzenli takiple motivasyonunuzu yüksek tutmayı amaçlar.

  Mide Botoksu Yorumlar

  Google yorumlar zayiflama e1664971771441
  whatsapp
  WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...
  Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.