Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Fiyatları 2022

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Fiyatları 2022

BÖLÜM 4

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Fiyatları 2022 ve tüp mide ameliyatı detayları hakkında merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. İstanbul Obezite Cerrahisi olarak sağlığınıza kavuşmanız için en doğru operasyonu gerçekleştirmeyi önemseriz. Kişisel sağlık durumunuzu değerlendirdikten sonra ameliyat öncesinde ve sonrasında yapmanız gerekenler hakkında gerekli yönlendirmelerde bulunuruz. Tüp mide ameliyatı İstanbul için daha fazla detayları aşağıda bulabilirsiniz.  

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı diğer adıyla mide küçültme ameliyatı midenin bir muz ya da küçük bir tüp kadar küçültülmesi mantığına dayanır. Mide ameliyatı İstanbul ilinde gerçekleştireceğiniz operasyon için kilonuz, boyunuz ve vücut kitle indeksiniz hesaplanmalıdır. İdeal vücut kitle indeksinin çok üzerinde iseniz mide küçültme ameliyatı olmanızı tavsiye ederiz. Bazen metabolik bozukluklar, yerleşmiş olan dengesiz ve aşırı yeme alışkanlığı gibi nedenlerle mide aşırı derecede genişler. Bu genişleme, doyma hissinin gecikmesine yol açar. Doyana kadar yediğinizde ise günlük yemeniz gereken miktardan çok daha fazlasını almış olursunuz. Aç kalarak kilo vermek de büyük ölçüde başarısız olunan diyet girişimleriyle sonuçlanır. Bu nedenle midenizin bir kısmının alınması ve kilo vermeniz için daha küçük bir forma kavuşturulması etkili sonuç almanıza destek olur. Küçülen mide ile birlikte yeme dürtünüz azalır, eskiye oranla çok daha çabuk doyarsınız. 

İstanbul Obezite Cerrahisinde Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

tüp mide ameliyatı istanbul

Tüp mide ameliyatı için gerekli tahlil ve tetkiklerin yapılması ve ameliyat için bir engeliniz bulunmadığının anlaşılması üzerine ameliyatınızı gerçekleştiririz. Uzmanlarımız tarafından son teknolojik cihazlarla daha az kesiyle gerçekleştirilen bu ameliyat için genel anestezi tercih ederiz. Midenizin bir kısmını alınması ve küçültülmesiyle mideye girecek yiyecek miktarını kısıtlamayı sağlarız.  Tüp mide ameliyatı İstanbul için uzman kadromuzla daha sağlıklı bir yaşam için size işlem öncesi ve sonrası bütün desteği sağlarız. 

Laparoskopik yani kapalı ameliyat yöntemiyle uygulanan mide küçültme operasyonları, kısıtlayıcı ve malabsorbif (emilim engelleyici olmak üzere 2’ye ayrılır. Tüp mide ameliyatı mideye gelen besini kısıtlamak amacıyla mide şekli üzerinde yapılan operasyondur. Emilim engelleyici ameliyatlar ise daha çok besinlerin bağırsak tarafından emilimini azaltmak adına bağırsak şeklini değiştirmek üzerine yapılan operasyonlardır. 

Tüp Mide Ameliyatı Neden Yapılır?


Tüp mide ameliyatı, sadece kilo vermeyi sağlamanız ve daha zayıf bir görünüm elde etmeniz için yapılmaz. Aynı zamanda: 

 • Kalp rahatsızlıkları ve felç riski bulunan hastalarda,
 • Alkole bağlı olmayan sheatohepatit rahatsızlığı bulunanlarda
 • Tip 2 diyabet hastalarında
 • Uyku apnesi bulunan kişilerde
 • Alkole bağlı olmayan böbrek yağlanmalarında mide küçültme ameliyatı etkili sonuç verir. 

Tüp Mide Ameliyatında Preoperatif Diyetin Önemi

Ameliyat öncesinde sağlık durumunuz ne kadar iyi olursa ameliyat sonrasında iyileşme süreniz o kadar kısa olur. Diyet yapmaya ameliyat öncesinde başlayarak yeme alışkanlığınızı eskiye oranla daha düzenli hale getirmeye istekli olmalısınız. Çünkü yapacağımız mide küçültme ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinin daha çabuk olması sağlıklı beslenme konusunda istekli olmanızla doğru orantılıdır. Sağlıksız alışkanlıklarınızdan kurtulmanız kilo kaybını kolaylaştırır. Mide küçültme ameliyatının başarılı olmasını destekler. 

Postoperatif Komplikasyon Riski 

Sahip olduğunuz kötü alışkanlıklar (sigara ve alkol kullanımı) ameliyat sonrası iyileşme sürecinizi olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle ameliyattan önceki 6 haftalık dilimde mutlaka sigarayı bırakmış olmanız gerekir. Ameliyat sonrası riski en aza indirmek için ameliyat öncesinde hafif egzersizler yapmaya başlamanızı tavsiye ederiz. Böylece vücudunuz oksijen desteğiyle hücre yenilenmesi gerçekleştirir. Kan kaliteniz yükselir, akciğer fonksiyonlarınız iyileşmeye başlar. Ancak her ameliyata ufak da olsa komplikasyon gelişme riski olduğunu unutmamalısınız. 

Sağlıklı beslenmeye dikkat ederek, mide küçültme ameliyatı İstanbul ilinde güvenilir bir merkez tercih ederek bu riskleri en minimal seviyeye indirebilirsiniz. Tüp mide ameliyatı sonrası olası yan etkiler arasında: aşırı kanama, enfeksiyon riski, anesteziye karşı olumsuz reaksiyon gösterme gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca kanda pıhtılaşma sorunu, akciğer ve solunumda oluşabilecek sağlık sorunları, kusma, safra taşı problemi de operasyon sonrası yaşayabileceğiniz olası riskler arasındadır. 

Fıtık, bağırsak tıkanıklığı, reflü, nadiren ölüm, gastrointestinal sistemde sızmalar, ishal, yetersiz beslenme, düşük kan şekeri de yaşayabileceğiniz riskli durumlar arasında bulunur. Bunların oluşma ihtimali sizin genel sağlık durumunuza ve herhangi bir ilaç alerjiniz bulunup bulunmamasına göre değişebilir. Her türlü olumsuzluğu en minimal seviyeye indirmek için İstanbul Obezite Cerrahisi olarak operasyon öncesinde sağlık durumunuzun detaylı analizini gerçekleştiririz. 

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Öncesinde Fiziksel Aktivitenin Önemi

Mide ameliyatı İstanbul merkezimize geldiğinizde size ameliyat öncesi fiziksel aktiviteyi tavsiye ederiz. Bunun için yüzme, yürüyüş, hafif egzersiz, günlük ev işleri gibi kalori yakmanıza yardım edecek aktiviteleri tercih edebilirsiniz. Özellikle yüzme sırasında vücut ağırlığı hafifleyeceği için çok fazla yorulmadan, vücudunuzun bütün kaslarını çalıştırabilirsiniz. Bu sayede akciğer ve kalp kapasitenizin iyileşmeye başladığını fark edebilirsiniz. 

Kliniğimiz

Mide Küçültme Ameliyatı Öncesi

Mide küçültme ameliyatı İstanbul Obezite Cerrahisi tarafından gerçekleştirilmeden önce sağlık durumunuzun izlenmesi için gözlem odasında 1-2 saat kadar kalırsınız. Ameliyat öncesinde kalp fonksiyonlarınız, tansiyonunuz ve genel durumunuz takip edilir. Bu süreci pek fazla hatırlamayabilirsiniz. 

Mide Küçültme Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Mide küçültme ameliyatı genel olarak 1,5 – 4 saat arasında değişir. Bu süre, ameliyat yapılacak yere, kişinin genel sağlık durumuna göre değişiklik gösterir. 

Mide Küçültme Ameliyatında Hastanede Kalma Süresi 

Operasyon sonrasında iyileşme sürecinize bağlı olarak merkezimizde kalma süreniz değişebilir. Her ameliyat sonrasında rutin bir kontrol olan bir gün gözetim altında kalma durumu dışında doktor tavsiyesiyle bu süre uzayabilir. Hastanede kaldığınız süre içinde size refakat edecek bir yakınınızla gelmenizi tavsiye ederiz. Hastane içinde kullanacağınız steril bir terlik, pijama ve kaldığınız süre boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz hijyen malzemelerinizi de yanınızda getirmelisiniz. Ameliyat öncesi stresinizi azaltmak adına müzik dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Müziğin ağrı kesici etkisi iyileşme sürecinize de destek sağlar. Ancak diğer hastaları rahatsız etmemek adına kulaklığınızı da yanınızda getirmeyi unutmamalısınız. 

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası

Mide Küçültme İstanbul merkezimizde geçireceğiniz operasyon sonrasında anestezinin etkisi geçmeye başladığında mide bulantısı, ağrı gibi şikâyetleriniz olabilir. Bunun için ağrı kesici desteği ile yaşadığınız ameliyat sonrası sıkıntıların minimum düzeye inmesini sağlarız. Acı eşiğinize bağlı olarak ameliyat sonrasında hissedeceğiniz ağrının derecesi değişiklik gösterebilir. Ancak post operasyon sürecinde yaşayacağınız bu sıkıntılar, beklenen durumlar arasındadır. Bir iki gün sonrasında ameliyat bölgesindeki ağrı tamamen geçer. Operasyon yapılan bölge ise birkaç hafta sonra tamamen iyileşir. Ancak iyileşme süreci her kişide farklı sürelerde gerçekleşir. Ameliyat sonrası gebelik planlıyorsanız, ameliyatınızın üzerinden en az 18 ay geçmiş olması gerekir. 

Zayıflama (Kilo verme) Ameliyatları Sonrası Yapılması Gerekenler

Kilo Verme Ameliyatı sonrası ilk gün hastanın durumuna göre diyetisyen ve hekim kontrolünde sıvı beslenmeye geçilir. Ameliyatlar kapalı yöntemle yani laparoskopik olarak gerçekleştirilir. Hastada 5-6 minik kesiden teleskop yardımıyla karın içine girilerek yapılır. Hastalar ameliyattan sonraki dördüncü günde yapılmaya başlanır. Seçilen ameliyat tipine göre hastalar 3-5 gün içerisinde taburcu edilir. Taburcu olduktan sonra her gün en az 1-1,5 litre (8 bardak) su içilmesi ve ilk 2 hafta diyetisyenin belirlediği sulu besinlerin tüketilmesi önerilir. Her gün protein takviyesi almanız önerilir. Aradan 2 hafta geçtikten sonra yavaş yavaş yumuşak gıdalara geçilir ve lokmaların küçük boyutlarda alınıp iyice çiğnendikten sonra yutulmasının önemi anlatılır. Bir ay boyunca ağır fiziksel egzersizlerden ve ağır yük kaldırmaktan kaçınılmalıdır. 

Çalışanlar için iş yerinde ağır iş yapmamak şartıyla 10-15 gün sonra işlerine dönebilirler. Ameliyat sonrası çocuk sahibi olmak isteyen kadınların bir yıl boyunca korunmaları ve diyetisyen kontrolünden geçtikten sonra hamile kalmaları önemlidir. Ameliyat sonrası azalan mide hacmi ve mide sindirim kapasitesi hastanın özel bir beslenme programı ile takip edilmesini gerektirir. Ameliyattan sonraki ilk 2 hafta boyunca mililitrede belirli bir kalori içeriğine sahip sıvı içeceklerle, sonraki haftalarda ise protein açığı oluşturmayacak sıvı-sıvı katı gıdalardan oluşan bir diyet sürdürülmelidir. Kişinin günlük kalori ve besin ihtiyacı, obezite cerrahisi konusunda uzmanlaşmış bir diyetisyen tarafından hesaplanmalı ve genel sağlığını bozmayacak ve besin eksikliğine bağlı herhangi bir hastalığa neden olmayacak şekilde bir beslenme programı oluşturulmalıdır. Aşağıdaki tavsiyeler ve talimatlar, ameliyat sonrası konforunuzu ve hedefinizi artıracaktır: 

 • Mutlaka diyetisyen tarafından verilen diyet programına uygun beslenmelisiniz
 • Doktorun tavsiye ettiği sosyal yaşam standartlarına dikkat etmelisiniz.
 • Belirli dönemlerde hastaneye kontrol için gitmelisiniz.
 • Çok ağır egzersizlerden kesinlikle uzak durmalısınız. Spor ve egzersiz programını doktorunuz size verecektir
 • Çalışma ve sosyal yaşantınıza baştan aşağı yenilikler katmalısınız. Eski hayatınızı artık unutmalısınız. Çünkü bu ameliyat sonrasında yapmanız gerekenler, kilo verme sürecinizi çok etkileyecektir. Unutmayın, zayıflama ameliyatı tek başına hiçbir işe yaramaz.

Mide Küçültme Ameliyatı Sonrası Beslenme 

Mide küçültme ameliyatı sonrası beslenme, öncelikle sıvı ve az yoğun gıdalarla sağlanır. Ağırlıklı olarak içecekler, meyve ve sebze püreleri yoğurt gibi cıvık kıvamlı gıdalarla beslenirsiniz. Bu süreç 2-3 hafta kadar sürer. Mideniz iyileşmeye başladığında daha katı kıvamlı yiyecekler yemeye başlayabilirsiniz. Bu süreçte ilk başta yeme isteğinizin azaldığını fark edebilirsiniz. Ameliyat sonrasında en sevdiğiniz yiyecekleri bile yemek istemeyebilirsiniz. Ancak bu durum bir süre sonra ortadan kaybolur. 

Operasyondan hemen sonra sıvı alımına dikkat etmelisiniz. Günlük mutlaka 2 litre veya buna yakın su içmelisiniz. Midenize fazla yüklenmemek için  yarım saatlik aralıklarla su içmeyi deneyebilirsiniz. Böylece bulanık idrar sorunu, sıvı kaybı gibi sorunları önleyebilirsiniz. 

Şekerli yiyeceklerden uzak durmalı, ihtiyacınız ölçüsünde su içmelisiniz. Kan şekerinizi sabit tutmak adına karbonhidratlı gıdaları az tüketmelisiniz. Az ve sık yiyerek midenizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Çok sıcak ve çok soğuk gıda tüketmekten kaçınmalısınız. Ameliyat sonrasında mide bulantısı yaşamamak için konsantre meyve suyu ve gazlı içecekler tüketmemelisiniz. 

Beslenme uzmanlarımız tarafından belirlenmiş olan diyet programınızı uygulayarak iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Ameliyat sonrasında yaklaşık 1-2 yıllık süre içinde, bedeniniz kendi yağ ve kas dokusundaki rezervi kullanır. Bu nedenle kas erimesinin önüne geçebilmek adına proteinden zengin bir beslenme düzenini benimsemelisiniz. Daha sağlıklı bir yaşam için tüp mide ameliyatı İstanbul arayışınızda sizi de merkezimize bekleriz. 

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Tüp mide ameliyatı İstanbul için yapacağınız araştırmalarda ücrete etki eden faktörler arasında konaklama yapacağınız yer, kullanılan ilaçlar, tercih edeceğiniz uzmanın tecrübesi yer alır. Kullanılan teknolojik cihazlar, cihazların ve ekipmanların markası da mide ameliyatı fiyatları konusunda etkilidir. Tüp mide ameliyatı fiyatları, kişisel sağlık durumunuza, ameliyat sonrasında uygulanması gereken diyetlere ve varsa ek tedavilere göre değişir. Hastanede kalış süreniz, operasyon süreci, mide küçültme türü ameliyat maliyetini etkileyen diğer faktörler arasında yer alır.

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Ücretleri Ne Kadar? 

Mide küçültme ameliyatı İstanbul için uluslararası standartlara uygun, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış malzemeler tercih ederiz. Bu nedenle piyasa standartlarında hijyenik ve sağlık kurallarına uygun malzemelerle yaptığımız ameliyatlar için ücretlendirmelerimiz bu faktörlere belirlenir. 

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Fiyat Analizi

Tüp mide (mide küçültme) ameliyatı fiyatları konusunda bilgi almak için merkezimize gelerek uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Böylece genel sağlık durumunuz, ameliyat öncesi izlenmesi gereken süreç, ameliyat detayları ve sonrasında yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Mide ameliyatı türleri arasından size en uygun olanı sağlık durumunuza ve yapılması gereken işlemin aciliyetine göre planlarız. Bir fiyat analizi çıkarmak isterseniz, mide küçültme fiyatları konusunda merkezin güvenilirliğini, İstanbul için piyasa standartlarına uygunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Tüp mide ameliyatı fiyatı 2022 için İstanbul Obezite Cerrahisi ekibimize danışarak bilgi alabilir ve detaylı görüşmeler gerçekleştirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Fiyatları İstanbul’da Ne Kadar?

Her sağlık hizmetinin şehirlere ve alacağınız hizmetin bulunduğu merkeze göre fiyatları farklılık gösterir. İstanbul’da alacağınız hizmet için yapacağınız konaklama, tahlilleriniz, alınacak ilaçlarınız, diyetisyen desteği, merkezin güvenilirliği ve hizmetin kalitesine göre ücretlendirme değişir. İstanbul Tüp mide ameliyatı fiyatı 2022 için gerekli bilgileri bize ulaşarak alabilirsiniz.

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Fiyatları  2022 Yılında Ne Kadar?

Kullanılan malzemelerin gittikçe teknolojiye daha uyumlu hale gelmesi, işlemlerin daha acısız olması, iyileşme süreçlerinin eskiye oranla daha hızlı olması 2022 yılı ameliyat fiyatlarında belirleyici rol oynar. İstanbul Tüp mide ameliyatı fiyatı 2022 için merkezimizden bilgi almak isterseniz öncelikle sağlık hikâyenizi dikkatle dinlememiz gerekir. Kronik rahatsızlıklarınız, işlem maliyeti, ek tedaviler, konaklama, diyetisyen ve doktor kontrolü ile birlikte ameliyat ücretleri tercihinize bağlı olarak artabilir ya da azalabilir.

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı Ücretleri İçin Nasıl Bilgi Alabilirim?

İstanbul Tüp mide ameliyatı fiyatı 2022 için ücret ve hizmet bilgisi almak için bize bilgi al butonuyla ulaşabilirsiniz. Bırakacağınız iletişim bilgileri doğrultusunda ekibimiz size ulaşarak operasyon hakkında gerekli bilgiyi vererek bir görüşme randevusu almanızı sağlar. 

 

https://kidshealth.org/en/parents/wlsurgery.html

https://www.obesitycoverage.com/the-complete-patients-guide-to-bariatric-surgery/

 

Yorum Yazınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

WhatssApp İletişim

WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.

  WhatssApp İletişim

  WhatsApp sayfasına yönlendiriliyorsunuz...

  Uzmanlarımız size tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi verecekler.